Увага! Коронавірус!

Коронавірус: симптоми
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності (European Centre for Disease Prevention and Control) називає такі симптоми, характерні для захворювання на китайський коронавірус:
висока температура
кашель
утруднене дихання
біль у м'язах
відчуття втоми
Американські та китайські вчені у своєму дослідженні дійшли висновку, що ще двома симптомами можуть бути нудота та діарея. Вони виявляються приблизно у 10% тих, хто захворів, однак передують іншим симптомам на 1-2 доби. Китайські вчені та МОЗ також зазначають можливість розвитку кон’юктивіту. Загалом же, зазначають дослідники, симптоми схожі на ті, що викликає вірус грипу.
Люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких ускладнень. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/health/vse-shcho-vidomo-pro-koronavirus-brshlyahi-peredachi-simptomi-likuvannya-profilaktika-662003.html

Коронавірус: лікування

Особливого лікування коронавірусу немає – у цьому випадку воно симптоматичне.

Лікарі, що працюють у Таїланді, три тижні тому почали експерименти із комбінуванням кількох препаратів: великі дози протигрипозного засобу «Озельтамівір» (Oseltamivir), ліками «Лопімнавір» (Lopinavir) і «Ритонавір» (Ritonavir), що застосовуються для лікування СНІДу. Після цих експериментів коронавірус у Китаї тиждень тому почали лікувати противірусним препаратом «Абідолом». Препарат увійшов у шосту версію попереднього плану лікування Covid-2019 разом із хлорохінфосфатом і «Рибавірином» у комбінації з інтерфероном або лопінавіром/ритонавіром.

Коронавірус. Профілактика

Одним із обов’язкових профілактичних заходів у окремих містах Китаю стала заборона виходити з дому без захисних масок. Тим часом ефективність цього методу профілактики в усьому світі викликає дискусії. ВООЗ не включила носіння масок до свого переліку профілактичних заходів із запобігання зараженню коронавірусом. «Маски можуть бути корисними для зменшення розповсюдження вірусів від того, хто нездужає, кашляє і чхає. Чи захищає маска здорову людину – залежить від типу маски, ступеня її прилягання до тіла, зміни маски через певні інтервали», – зазначила викладач Університетського коледжу Лондона Наталі Макдермотт.

Що ж допоможе вберегтися?
уникнення близьких контактів із хворими. Щоб заразитися, на слизові оболонки людини має потрапити певна кількість біоматеріалу – слини чи слизу – від хворої людини.
миття рук та використання дезінфікуючих засобів. За даними МОЗ, коронавірус може виживати на різних поверхнях лише протягом кількох годин. Теоретично можливо заразитися, якщо торкнутися, приміром, поручнів у громадському транспорті чи верхнього одягу людей, а потім потерти око цією рукою. Центр із контролю та профілактики захворювань у США радить мити руки впродовж не менш як 20 секунд.
збалансоване харчування, вживання достатньої кількості рідини, достатня тривалість сну. Це не пусті слова, бо ослаблений втомою, нестачею вітамінів, клітковини та рідини організм більш вразливий до інфекційних захворювань.
провітрювання та зволоження повітря у приміщенні. Американський телеканал National Geographic провів дослідження і з’ясував, що якщо у літаку перебуватиме один хворий на 2019-nCoV, то теоретично від нього можуть заразитися близько шести осіб. Секрет у тому, що повітря у літаку ретельно очищується завдяки фільтрам – воно повністю оновлюється щодві хвилини. За аналогією, провітрювання приміщення може знизити ризики розповсюдження хвороби серед мешканців квартири чи будинку.
відмова від сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Вірус 2019-nCoV зоогенний. Це означає, що спершу він поширювався між тваринами, а в якийсь момент мутував і поширився від тварини до людини. Задля уникнення зараження рекомендується нівелювати контакти із тваринами та їхніми біоматеріалами – кров’ю, сирим м’ясом тощо. до офіційних рекомендацій міністерства також додала такі поради: тимчасово відмовитися від поїздок до Китаю, не відвідувати ринків із тваринами та птахами, а також не затягувати зі зверненням до лікаря у разі появи поганого самопочуття.


Увага! Епідемічний висипний тиф!

Висипний тиф - це інфекційне захворювання, яке викликає рикетсії Провачека і відрізняється воно циклічним перебігом з тифозним станом, лихоманкою, ураженням нервової системи, своєрідною висипкою і ураженням серцево-судинної системи. Джерелом інфекції стає сам хворий, від якого передаються здоровій людині головні і платтяні воші, які нассалися крові і містять рикетсії.

Зазвичай людина заражається при розчісуванні того місця, де був укус, тим самим втираючи екскременти вошей в шкіру. Взагалі при укусі вошей зараження відбутися не може, так як в слинних залозах вошей збудник тифу відсутній. Незважаючи на це, сприйнятливість людини до висипного тифу досить висока.

Причини виникнення висипного тифу

Висипний тиф, симптоми, причини і лікування

Збудник цього захворювання проникає в людський організм через шкірний покрив. А за деякими сучасними даними, накопичення рикетсій в організмі відбувається в лімфатичних вузлах хворого. Потім відбувається їх викид в систему кровообігу, що супроводжується розвитком ендотоксінеміі. Найбільша концентрація гранульом відбувається в тканини головного мозку, в міокарді і в наднирниках. Головним джерелом висипного тифу є та людина, яка вже хвора на висипний тиф або хворіє хворобою Брілла. Це захворювання передається вошами, після укусу здорової людини вже зараженої воші. Воші разом з випорожненнями виділяють величезну кількість рикетсій, які після втирання в шкіру і після розчісування на місці укусу потрапляють в шкіру.

Симптоми висипного тифу

Інкубаційний період захворювання складає два тижні, а максимальний термін 25 днів. Висипний тиф починається гостро, з підйомом високої температури, яка супроводжується сильним головним болем, безсонням і навіть блювотою. Хворий стає млявим, а іноді у нього відбувається затемнення свідомості. Крім цього, шкірні покриви шиї та обличчя хворого гіперемійовані, обличчя стає одутлим, анімічним, а також відбувається виражена ін'єкція судин склер. Його кон'юнктиви гіперемійовані, а у деяких хворих відбувається крововилив на перехідних складках кон'юнктиви. Далі до 3-4 дня відбуваються точкові крововиливи на м'якому піднебінні, на слизовій оболонці глотки і на язиці. Надалі на 5-6 день захворювання на тілі з'являється рясна висипка, яка поширюється по всьому тілі. Дане захворювання відрізняється гострим і циклічним перебігом, а вже до 13-4 дня хвороби зникають інтоксикації і знижується температура тіла.


Ускладнення при висипному тифі

Найнебезпечнішими ускладненнями при висипному тифі є: гостра надниркова недостатність і інфекційно-токсичний шок. Крім цього, у хворого може розвинутися пневмонія або тромбофлебіди, а в деяких випадках і тромбоемболії.


Профілактика висипного тифу

Якщо є підозри на висипний тиф, то негайно повинні підлягати госпіталізації. Належить постільний режим до п'ятого дня після нормалізації температури. Профілактика висипного тифу направляється на ліквідацію і виявлення педикульозу. Ще за епідеміологічними показниками лікар призначає активну імунізацію населення хімічною висипнотифозною вакциною.

Профілактика безпечної поведінки в мережі Інтернеті

Кiлькiсть переглядiв: 1121

Коментарi