Згідно з ст.53 закону України Про освіту здобувачі освіти зобов’язані: виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти; поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм; відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля; дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності); повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

2 . Загальні правила поведінки здобувачів освіти в закладі.

2.1 Правила поведінки учнів у школі базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

2.2 У випадку порушень Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення: - усне зауваження; - запис зауваження в щоденник; - виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики правопорушень; - відшкодування завданої учнем шкоди його батьками.

2.3 Учень приходить до школи за 10 – 15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у школу дотримується правил ввічливості, знімає в гардероб верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.

2.4 Заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі

. 2.5 Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогнебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші психотропні речовини та отрути, газові балончики.

2.6 Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

2.7 Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території під час освітнього процесу. У разі пропуску занять учень повинен надати класному керівнику довідку від лікаря або письмове пояснення від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях.

2.8 Учень зобов’язаний мати необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник а також виконані домашні завданням з предметів згідно з розкладом уроків.

2.9 Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень.

2.10 Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, з іншими здобувачами освіти.

2.11 Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

2.12 Поза школою учні поводяться так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

2.13 Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей, що належать вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі. Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті , а у разі пошкодження батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки. 2.14 Фізична конфронтація, залякування і знущання у стосунках з іншими учнями є неприпустимими формами поведінки.

3. Поведінка на заняттях

3.1 До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до дзвінка, з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

3.2 Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин.

3.3 У випадку вимушеного запізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.4 Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя.

3.5 Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу у вчителя.

3.6 Заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.

3.7 При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

3.8 Впродовж уроку: - не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами , що не передбачені планом проведення заняття; - не можна підводитися без дозволу учителя; - не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку; - забороняється користуватися мобільними телефонами та іншими гаджетами, якщо це не передбачено вчителем для виконання освітньої мети.

3.9 Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків так і після їх закінчення.

3.10 Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на фронтальне запитання вчителя, він піднімає руку.

3.11 Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

3.12 Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань. 3.13 Закінчення уроку відбувається за відповідного рішення учителя.

4. Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять

4.1 Під час перерви учні зобов’язані: - виконувати обов’язки чергового учня класу; - рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; - підкорятися вимогам чергових учнів та вчителів; - допомагати готувати клас на прохання вчителя до наступного уроку.

4.2 Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки життєдіяльності

4.3 Під час перерв учням забороняється: - бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; - штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього; - конфліктувати між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися; - вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; - палити в будівлі і на території школи.

4.4 Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

4.5 Забороняється перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.

4.6 Після закінчення занять учень повинен одягнути верхній одяг і покинути приміщення школи, дотримуючись правил безпечної поведінки. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення освітнього процесу без дозволу працівників школи.

Кiлькiсть переглядiв: 196

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930