Увага! Епідемічний висипний тиф!

Висипний тиф - це інфекційне захворювання, яке викликає рикетсії Провачека і відрізняється воно циклічним перебігом з тифозним станом, лихоманкою, ураженням нервової системи, своєрідною висипкою і ураженням серцево-судинної системи. Джерелом інфекції стає сам хворий, від якого передаються здоровій людині головні і платтяні воші, які нассалися крові і містять рикетсії.

Зазвичай людина заражається при розчісуванні того місця, де був укус, тим самим втираючи екскременти вошей в шкіру. Взагалі при укусі вошей зараження відбутися не може, так як в слинних залозах вошей збудник тифу відсутній. Незважаючи на це, сприйнятливість людини до висипного тифу досить висока.

Причини виникнення висипного тифу

Висипний тиф, симптоми, причини і лікування

Збудник цього захворювання проникає в людський організм через шкірний покрив. А за деякими сучасними даними, накопичення рикетсій в організмі відбувається в лімфатичних вузлах хворого. Потім відбувається їх викид в систему кровообігу, що супроводжується розвитком ендотоксінеміі. Найбільша концентрація гранульом відбувається в тканини головного мозку, в міокарді і в наднирниках. Головним джерелом висипного тифу є та людина, яка вже хвора на висипний тиф або хворіє хворобою Брілла. Це захворювання передається вошами, після укусу здорової людини вже зараженої воші. Воші разом з випорожненнями виділяють величезну кількість рикетсій, які після втирання в шкіру і після розчісування на місці укусу потрапляють в шкіру.

Симптоми висипного тифу

Інкубаційний період захворювання складає два тижні, а максимальний термін 25 днів. Висипний тиф починається гостро, з підйомом високої температури, яка супроводжується сильним головним болем, безсонням і навіть блювотою. Хворий стає млявим, а іноді у нього відбувається затемнення свідомості. Крім цього, шкірні покриви шиї та обличчя хворого гіперемійовані, обличчя стає одутлим, анімічним, а також відбувається виражена ін'єкція судин склер. Його кон'юнктиви гіперемійовані, а у деяких хворих відбувається крововилив на перехідних складках кон'юнктиви. Далі до 3-4 дня відбуваються точкові крововиливи на м'якому піднебінні, на слизовій оболонці глотки і на язиці. Надалі на 5-6 день захворювання на тілі з'являється рясна висипка, яка поширюється по всьому тілі. Дане захворювання відрізняється гострим і циклічним перебігом, а вже до 13-4 дня хвороби зникають інтоксикації і знижується температура тіла.


Ускладнення при висипному тифі

Найнебезпечнішими ускладненнями при висипному тифі є: гостра надниркова недостатність і інфекційно-токсичний шок. Крім цього, у хворого може розвинутися пневмонія або тромбофлебіди, а в деяких випадках і тромбоемболії.


Профілактика висипного тифу

Якщо є підозри на висипний тиф, то негайно повинні підлягати госпіталізації. Належить постільний режим до п'ятого дня після нормалізації температури. Профілактика висипного тифу направляється на ліквідацію і виявлення педикульозу. Ще за епідеміологічними показниками лікар призначає активну імунізацію населення хімічною висипнотифозною вакциною.

Кiлькiсть переглядiв: 456

Коментарi